51 дивовижний факт про відеомаркетинг у цифрах у 2025 році

Матьє Рой
Матьє Рой

Вам необхідно йти назустріч своїм клієнтам там, де вони перебувають. У наш час – це відеоконтент на соціальних платформах.

Соцмережі
  • 9 хвилин
Зміст

Відеомаркетинг – не просто модна тенденція, а й стратегія, яка приносить реальні результати. Відеоконтент має вражаюче охоплення, високу залученість і може стимулювати значні продажі.

Але цей підхід все ще перебуває на стадії розвитку і пошуку нових напрямків. У зв’язку з чим у нас виникає безліч цікавих запитань про те, як маркетологи долучають відео, на яких користувачів вони орієнтуються і які технології змінюють способи взаємодії клієнтів з брендами.

Щоб відповісти на ці запитання, ми вивчили результати останніх досліджень, і тепер ми пропонуємо вам кілька корисних фактів у цифрах про відеомаркетинг у 2025 році.

Чому цим цифрам можна вірити

Ми могли б просто розмістити в цій статті безліч статистичних даних і показників, але вирішили вчинити інакше. Навпаки, ми постаралися зробити так, щоб уся представлена тут інформація була по-справжньому корисною і потрібною для вас.

Ось що ви дізнаєтеся, якщо дочитаєте до кінця:

  • Останні та актуальні дані: Соціальні мережі та їхні користувачі дуже швидко розвиваються, тому ми відібрали тільки найсвіжішу статистику. Усі дані тут були отримані у 2023 році або пізніше – адже те, скільки часу користувачі проводили на YouTube у 2019 році, мало що скаже нам про їхні нинішні вподобання.
  • Перевірена інформація: Замість того щоб хапатися за будь-які цифри, які тільки можна знайти, ми докопалися до першоджерела, щоб переконатися в точності та правдивості даних.
  • Тільки реальні цифри: Хоча деякі з наведених тут статистичних даних можуть вказувати на перспективи в майбутньому, ми все ж таки не схильні будувати здогадки та припущення. Тому ми зосередилися на зборі даних, отриманих під час опитувань і досліджень, а не на прогнозах і гіпотезах.
  • Посилання на всі використовувані джерела: Ми провели самостійну перевірку фактів на правдивість. Але ви не зобов’язані вірити нам на слово. Кожне джерело, яке ми використовували, містить посилання, щоб ви могли перевірити цифри ще раз і переконатися, що вони на 100% залізні. Втім, запевняємо вас, так воно і є – інакше ми б їх не вказали.

Бізнес на відеомаркетингу – дані по галузі

Маркетологи щосили використовують відео – і не дарма. Дізнайтеся, скільки з них долучають відео і як вони це роблять.

  1. Відеоролики переживають справжній бум – 89% компаній використовують відеомаркетинг для просування свого бренду (Wyzowl, 2024)
  2. Відеомаркетологи задоволені своїми результатами: понад 80% з них кажуть, що це допомогло збільшити трафік, привести потенційних клієнтів і підвищити продажі (Wyzowl, 2024)
  3. Майже половина (45%) відеомаркетологів частково або повністю передають процес виробництва відео стороннім агентствам (Wyzowl, 2024)
  4. 4 Близько третини (30%) відеомаркетологів публікують відео досить часто – від 8 до 10 відеороликів на місяць (HubSpot, 2024)
  5. Частота публікацій збільшується у разі використання коротких відео у форматі шортс – 55,9% відеомаркетологів щоденно викладають відео в TikTok і лише 23,6% – раз на тиждень або рідше (Influencer Marketing Hub, 2024)

  1. Відеомаркетологи роблять ставку на шортси: 30% прагнуть створювати контент тривалістю менше ніж 60 секунд (HubSpot, 2024)
  2. Тільки 39% відеомаркетологів використовують довгі відео в рамках своїх маркетингових кампаній (HubSpot, 2024)
  3. Довгі відео, як і раніше, домінують на YouTube: 25,6% відеомаркетологів заявили, що не використовують шорти у своїх кампаніях на YouTube (Influencer Marketing Hub, 2024)
  4. Сьогодні 7 мільйонів компаній активно створюють контент у TikTok (TikTok, 2024)
  5. Багато з цих бізнесів отримують вагомі результати від публікацій – 71% невеликих і середніх компаній продали товар після його просування на TikTok (TikTok, 2024)
  6. Попри стрімке зростання, використання TikTok (69%) серед відеомаркетологів все ще відстає від YouTube (90%) (Wyzowl, 2024)
  7. Органічне охоплення, як і раніше, величезне для відеоконтенту – тільки кожен другий відеомаркетолог використовує платну рекламу на YouTube для просування свого контенту (Influencer Marketing Hub, 2024)
  8. Така ж картина спостерігається і на інших платформах – 64% відеомаркетологів повністю покладаються на органічний трафік, а не на платну рекламу, щоб їхні відео побачили потенційні клієнти (Wyzowl, 2024)
  9. Деякі сфери діяльності приділяють відеомаркетингу особливу увагу – до топ-3 галузей, що виробляють найбільшу кількість відеоконтенту, входять:
    • Фінансові послуги (931 відеоролик на компанію)
    • Технологічний сектор (917 відеороликів на компанію)
    • Освіта та державні послуги (634 відеоролики на компанію)

    (Vidyard, 2023)

Який тип відеоконтенту підійде для вашого бізнесу, розповіла Альона Полюхович у своєму відео.

  1. TikTok – це майданчик, де компанії отримують результати – 24% відеомаркетологів стверджують, що TikTok забезпечує їм найвищий ROI серед усіх соціальних платформ (HubSpot, 2024)
  2. Це не просто просування – кожен другий відеомаркетолог продає безпосередньо через TikTok Shop (Influencer Marketing Hub, 2024)

Одноранговий (P2P) маркетинг: користувацький контент проти інфлюенсерів

Інфлюенсери продовжують з’являтися в наших рекомендаціях, але не всі цьому раді. Відеомаркетологи звернули увагу на це і почали переходити на користувацький контент.

  1. У цьому плані перемагає реалістичність – 86% споживачів довіряють користувацькому контенту, а не відео за участю знаменитостей (EnTribe, 2023)
  2. Інфлюенсери часто викликають у глядачів неприязнь – 29% користувачів з великою недовірою ставляться до контенту з присутністю відомих людей, а 51% – просто пропускають його (EnTribe, 2023)
  3. Компанії здебільшого покладаються на користувачів і авторів-початківців – 78,4% відеомаркетологів кажуть, що використовують користувацький контент у своїх кампаніях (Influencer Marketing Hub, 2024)

  1. Ця стратегія приносить свої плоди – 55,7% відеомаркетологів стверджують, що користувацький контент найкраще працює саме в TikTok (Influencer Marketing Hub, 2024)
  2. Інфлюенс-маркетинг ще не помер – 65% відеомаркетологів кажуть, що співпрацюють із впливовими особами (Influencer Marketing Hub, 2024)

Соціальні платформи, орієнтовані на відео: YouTube проти TikTok

Більшість соціальних платформ підтримують відео, але YouTube і TikTok ставлять його на перше місце. Порівняємо їх, дізнаємося хто ними користується і скільки часу витрачає на перегляд.

  1. Навіть попри сильних конкурентів, YouTube залишається провідною відеоплатформою, якою користуються 83% дорослих жителів США (Pew Research, 2024)
  2. TikTok – гідний суперник, але все ще посідає друге місце – лише 33% дорослих жителів США використовують TikTok (Pew Research, 2024)
  3. Те саме можна сказати та про світові показники – у YouTube 2,5 мільярда активних користувачів на місяць, а у TikTok – 1,6 мільярда (Statista, 2024).
  4. Існує різниця між поколіннями на відеоплатформах – 62% американців віком від 18 до 29 років використовують TikTok, що свідчить про те, що ця платформа є значно більш молодіжною, порівняно з YouTube (Pew Research, 2024)
  5. Підлітки ще не відмовилися від YouTube – 93% американських юнаків і дівчат користуються YouTube, тоді як на TikTok їх 63% (Pew Research, 2023)
  6. Молодші дорослі є power-користувачами TikTok – 53% Gen Z проводять у TikTok щонайменше одну годину на день (Numerator, 2024).

  1. YouTube також здатний привернути увагу – користувачі витрачають у середньому 48,7 хвилини на день за переглядом відео на YouTube (Oberlo, 2024)
  2. У кількості відео не бракує – щохвилини на YouTube завантажується понад 500 годин контенту (YouTube, 2024)
  3. Старання YouTube переманити користувачів з TikTok, схоже, приносять свої плоди – YouTube Shorts тепер набирає понад 70 мільярдів переглядів на день (YouTube, 2024)
  4. Пошук усе ще посідає важливе місце на YouTube – 41,3% користувачів YouTube використовують функцію пошуку, тоді як серед користувачів TikTok їх лише 10% (Datos, 2024)
  5. У TikTok переважає алгоритм підбору: 40% користувачів повністю задоволені контентом, який з’являється на їхній сторінці “Для вас” (Pew Research, 2024)
  6. TikTok довів свою здатність стимулювати продажі – 56% американських споживачів купили товар, побачивши його в TikTok (HubSpot, 2024)
  7. Користувачі TikTok охоче використовують його для отримання інформації про товари – 71% виявили на платформі нові продукти, які вони хотіли б купити, 70% дізналися про місцеві бренди завдяки гортанню свого FYP, а 56% використовували TikTok для ухвалення обґрунтованіших рішень про покупку (TikTok, 2024).
  8. Користувачі не просто переглядають товари на TikTok, а й купують їх – 37% користувачів TikTok зробили покупку в TikTok Shop або за посиланням у відео (Fit Small Business, 2024)
  9. Покупці TikTok стають лояльними клієнтами – 37% користувачів, які купили щось на TikTok, зробили ще одну покупку протягом наступних 5 місяців (Earnest Analytics, 2024)

Створення контенту простіше простого: ШІ та відеомаркетинг

Більшість маркетологів почали вдаватися до допомоги інструментів на основі штучного інтелекту, і відеомаркетинг не є винятком. Ось як ШІ використовується в процесі створення відео.

  1. ШІ використовується не тільки для написання постів у блогах – 91% відеомаркетологів використовують інструменти з ШІ для створення відеоконтенту (HubSpot, 2024)
  2. Багато з них використовують ШІ навіть перед камерою – 51,9% відеомаркетологів заявили, що вони готові використовувати аватари ШІ при створенні контенту в TikTok (Influencer Marketing Hub, 2024)
  3. Що коротше відео, то більша ймовірність того, що воно буде автоматизоване – 31% компаній використовують ШІ для створення коротких відео, але тільки 18% – для створення довгих відео (Semrush, 2024)
  4. Користувачів практично не бентежить віртуальний контент, який вони бачать – ба більше, 57% опитаних користувачів TikTok зацікавлені в інструментах і рішеннях на основі штучного інтелекту (TikTok, 2024)
  5. Попри широке поширення, багато маркетологів відмовляються від створення контенту за допомогою ШІ – кількість маркетологів, які використовують ШІ для створення контенту, скоротилася на 22,5% у період з 2023 по 2024 рік (Influencer Marketing Hub, 2024)

Відчуття з ефектом присутності: Віртуальна і доповнена реальність

Більшість рекламних відеороликів, як і раніше, статичні, але компанії також використовують VR і AR, щоб допомогти покупцям ближче познайомитися з їхньою продукцією.

  1. VR – це невеликий, але зростаючий сегмент: наразі у США налічується 73,3 мільйона користувачів VR, що становить 21,5% від загальної кількості населення (Oberlo, 2024)
  2. Лише деякі маркетологи підхопили тренд віртуальної реальності: тільки 9% компаній створюють VR-контент (Wyzowl, 2024)
  3. Хоча далеко не всі компанії вкладають у це кошти, витрати на рекламний VR-контент становитимуть 174 мільйони доларів США у 2024 році (Statista, 2024)

  1. Доповнена реальність значно випереджає свого віртуального побратима – 67% рекламних агентств створюють AR-контент у межах своїх кампаній (Market.us, 2024)
  2. Імерсивний маркетинг працює – компанії відзначають 20-відсоткове збільшення конверсії при використанні AR і VR (IJIRAH, 2024)
  3. Попри те, що відеомаркетологи активно застосовують доповнену реальність, призначена для користувача база, як і раніше, невелика – 69% американців взагалі не використовують AR-технології, і тільки 17% користуються ними хоча б раз на тиждень (Statista, 2024).

Знайте свого клієнта: Хто споживає відеоконтент?

Маркетингові компанії інвестують у відео, але кого вони хочуть залучити? Перед вами розбивка за типами користувачів, які споживають відеоконтент.

  1. Епоха MTV давно минула, але музичні кліпи, як і раніше, мають найбільше охоплення – 48,2% користувачів дивляться їх щотижня, за ними йдуть смішні ролики (35%) і прямі трансляції (27,7%)
  2. Між поколіннями існує певний розрив щодо тривалості контенту – 80% представників покоління альфа віддають перевагу короткому контенту, близько 63% представників покоління X і бумерів вважають за краще дивитися довгі відео, а представники покоління Z і мілленіали споживають мікс з обох видів контенту (AMT Lab, 2024).
  3. Серед користувачів TikTok багато жінок – 40% американок користуються TikTok, тоді як серед чоловіків їх лише 25% (Pew Research, 2024)
  4. Люди з високим рівнем доходу віддають перевагу YouTube – 90% американців, які заробляють понад 100 тисяч, заходять на YouTube, в той час, як в TikTok їх всього 26% (Pew Research, 2024)
Повернутись у блог
Читати інші статті розділу Соцмережі
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
(Пока нет оценок )
Loading...Loading...
Залишилися питання?

Я із задоволенням відповім на них. Якщо вас цікавить просування вашого проєкту або консультація з розкрутки, я з радістю готовий поспілкуватися з вами.

Напишіть мені, будь ласка, зручним для вас способом.